zabawa

Co zabrać do Energylandii

Read Time:3 Minute, 0 Second

W Polsce jest wiele atrakcji turystycznych by aktywnie spędzić każde wakacje. Dla wielu osób obowiązkowym punktem podróży jest sławna w całym kraju Energylandia w Zatorze. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oferuje ona niezliczoną ilość atrakcji i form spędzania czasu, a co za tym idzie niezapomniane emocje. Ale przed wyjazdem należy się do niego odpowiednio przygotować. Co zatem warto zabrać do Energylandii?

Jakie rzeczy wziąć ze sobą do Energylandii?

Przede wszystkim Energylandia to miejsce, do którego wiele osób udaje się na wakacjach. Co za tym idzie do parku rozrywki warto zabrać ze sobą przede wszystkim filtr przeciwsłoneczny, najlepiej z SPF 50. Dodatkowo, by zadbać o swoje zdrowie, warto zainwestować w kapelusz, czapkę z daszkiem lub inne nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne, które ułatwią poruszanie się po parku. Oprócz tego, osobom z długimi włosami może przydać się gumka do włosów, która przydaje się szczególnie podczas przejażdżek rollercoasterami. 

Dla osób martwiących się o pożywienie Energylandia ma w swojej ofercie ogromną ilość punktów gastronomicznych takich jak budki z kebabem, hot-dogami, zapiekankami, pizzerie, naleśnikarnie czy budki z lodami, a nawet restauracje z chińskim jedzeniem. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą ciężkiego plecaka z wodą czy jedzeniem, ponieważ wszystkie artykuły są dostępne na miejscu.

Osoby, które lubią rozrywkę na automatach do gier znajdą również sporo atrakcji. Energylandia obfituje w tego rodzaju miejsca, jednak należy pamiętać o zabraniu ze sobą monet, najlepiej pięciozłotowych. Oprócz gotówki warto także zabrać legitymację czy dowód osobisty, ponieważ niektóre atrakcje dostępne są tylko od określonego wieku. Przyda się także karta płatnicza, dzięki której można łatwiej płacić.

Czy w Energylandii trzeba mieć strój kąpielowy?

Oprócz klasycznych atrakcji takich jak rollercoastery czy karuzele Energylandia oferuje także strefę wodną. Można w niej znaleźć zjeżdżalnie wodne lub podgrzewane baseny. Jednak by móc skorzystać z takich form rozrywki trzeba zabrać ze sobą potrzebny sprzęt, czyli ręcznik, klapki oraz strój kąpielowy.

Jak najlepiej ubrać się do Energylandii?

Ubrania zabierane do Energylandii powinny być przede wszystkim wygodne i luźne oraz dostosowane do warunków pogodowych. Park rozrywki w Zatorze to przestrzeń otwarta, dlatego przez cały czas przebywając w nim odwiedzający są wystawieni na słońce, deszcz czy wiatr. W tym celu najlepiej sprawdzić pogodę przed wyjazdem, a na wszelki wypadek zabrać ze sobą parasol lub grubszą bluzę. Dodatkowo warto zabrać ze sobą zapasową koszulkę, ponieważ korzystając z niektórych atrakcji można się przemoczyć. Trzeba także pamiętać, że na niektóre atrakcje nie są wpuszczani goście bez odpowiedniego obuwia, dlatego najbezpieczniejszym wyborem są lekkie trampki, a nie japonki lub klapki.

Co robić w Energylandii gdy pada deszcz?

Choć może się to wydać dziwne, Energylandia działa także w czasie deszczu. Naturalnie w przypadku ulewy park nie oferuje swoich usług, jednak mniejszy deszcz nie przeszkadza odwiedzającym w rozrywce. Warto jednak pamiętać, że takie warunki powodowe zmuszają obsługę do wyłączenia niektórych atrakcji, ponieważ korzystanie z nich może być niebezpieczne.

  • Energylandia: cennik biletów

Oprócz atrakcji park rozrywki oferuje także wiele punktów gastronomicznych, automatów lub atrakcji zadaszonych, dlatego nawet w czasie deszczu można się świetnie bawić. 

Gdzie schować telefon w Energylandii?

Przed każdą atrakcją znajdują się przeznaczone dla odwiedzających szafki, w których można schować swoje rzeczy. Jednak dla osób, które wolą mieć przy sobie telefon czy portfel najlepszym rozwiązaniem będzie nerka, która jest wygodna i bez problemu pomieści najważniejsze rzeczy. 

Czy w ciąży można jechać do Energylandii?

Ze względów bezpieczeństwa kobiety w ciąży nie mogą korzystać z atrakcji. Nie oznacza to jednak, że Energylandia jest dla nich zamknięta. Przyszłe mamy mogą udać się do basenów w strefie wodnej oraz na zorganizowane pokazy i widowiska. Dla takich osób park rozrywki oferuje bilet zniżkowy w cenie 99zł, który można otrzymać po okazaniu karty ciąży.