Jakie imię dla psa wybrać?

Read Time:1 Minute, 33 Second

Posiadanie pupila to marzenie wielu osób. Gdy już zostanie ono spełnione warto ułatwić nowemu członkowi rodziny adaptację nadając mu odpowiednie imię. Większość świeżo upieczonych opiekunów zastanawia się często jakie imię dla psa wybrać?

Imię dla pupila a jego rasa

Poszukując imiona dla psów warto na wstępie zastanowić się, czy pasuje ono do posiadanej rasy. Częstym wyborem wielu osób jest rasa mieszana, która jest bardzo poczciwa, posłuszna i niezbyt wymagająca. Imię dla kundla powinno być dźwięczne, proste i  niezbyt wyszukane. Dzięki temu pies szybko utożsami się z nowym imieniem i lepiej przyswoi poszczególne komendy.

Duże rasy, jak na przykład bokser, labrador czy golden retriever to doskonali kandydaci do stanowczych imion. Imię dla psa dużych rozmiarów może być krótkie, ale powinno być poważne. Krótkie imiona to spore ułatwienie zarówno podczas treningów jak i codziennych spacerów z opiekunami.

Małe rasy psów, czyli pinczer miniaturowy, pudel miniaturowy bądź shih tzu mogą otrzymać delikatne i łagodne imiona, które oddadzą ich niewinny wygląd i delikatność. 

Imię dopasowane do charakteru

Przeglądając imiona dla psa, które pasują do posiadanego pupila warto brać pod uwagę nie tylko rozmiar i rasę psa ale również jego charakter. Na dedykowanych portalach internetowych dostępne są liczne propozycje imion, wraz ze zdrobnieniami. Liczne inspiracje ułatwią ostateczny wybór. 

Jeżeli przyszli opiekunowie nadal nie wiedzą jakie imię dla psa wybiorą w przyszłości, być może dobrym rozwiązaniem będzie adopcja dorosłego psa ze schroniska. Pracownicy schroniska już przy przyjęciu nowego psiaka do swojego oddziału nadają mu pasujące imię. Wolontariusze często tresują psy i uczą licznych sztuczek. Nowa rodzina, która decyduje się na adopcję konkretnego psa może pozostać przy aktualnym imieniu bądź nadać mu nowe. Kilkuletnie psy, które od dłuższego czasu przebywają w schronisku zwykle są przyzwyczajone do swojego imienia i łatwiej reagują na komendy wydawane przez nowych opiekunów.

Artykuł powstał we współpracy z portalem WikiZOO.pl