urodziny

Podziękowania za życzenia urodzinowe

Read Time:2 Minute, 30 Second

Urodziny to wyjątkowy czas dla solenizanta. Życzenia są składane osobiście przez najbliższych, z dalszymi znajomymi moc życzeń płynie przez telefon lub poprzez media społecznościowe. Jednak otrzymując życzenia warto za nie podziękować. Co powinny zawierać podziękowania i jak złożyć podziękowania osobom, które pamiętały o nas w dniu naszego święta?

Jak podziękować za złożone życzenia?

Dziękować za życzenia można na wiele sposobów, ale najlepiej przyjąć zasadę, że jeśli, np.: życzenia dostaliśmy na kartce pocztowej od dalszej rodziny, warto podziękować w taki sam sposób. Jeśli życzenia dostaliśmy poprzez portal społecznościowy, również w ten sam sposób możemy podziękować. Ostatnio najczęściej w składaniu życzeń króluje FB, jeśli na naszej tablicy zaczynają pojawiać się życzenia od znajomych, możemy pod każdym z nich odpowiedzieć lub pod koniec dnia złożyć podziękowania ogólne. Jeśli życzenia płyną od najbliższej rodziny, warto podziękować bezpośrednio, zamiast ogólnie.

Co powinny zawierać podziękowania?

Zanim zaczniemy dziękować za otrzymane życzenia warto „podzielić” znajomych na tych dalszych oraz tych bardzo bliskich z którymi kontakt jest dla nas bardzo cenny. Jeśli są to dalsi znajomi, z którymi rzadko rozmawiamy lub się widujemy, możemy w wiadomości prywatnej napisać po prostu „Dziękuję” oraz dołączyć do tego uśmiechniętą emotkę. Oczywiście wspomniana sytuacja dotyczy momentu, kiedy postanowiliśmy odpisywać na każde złożone na tablicy FB życzenia.

Jeśli życzenia płyną od osób szczególnie dla nas ważnych, warto odpowiedzieć na nie troszkę inaczej niż zwykłym dziękuję. Na życzenia złożone telefonicznie, warto podziękować od razu.

Treść podziękowania za życzenia powinna prosta i podkreślać to, że bardzo cieszymy się z otrzymanych życzeń i przede wszystkim dziękujemy za pamięć o nas. Podziękowania mogą być również bardziej humorystyczne, jeśli wiemy, że osoba która złożyła nam życzenia, ma dystans do siebie i jest obdarzona poczuciem humoru. Poniżej parę przykładów podziękowań za życzenia tych poważnych i tych z zabarwieniem humorystycznym.

Przykłady podziękowań za życzenia

„Bez otrzymanych życzeń, byłyby kolejnym zwykłym dniem. To właśnie otrzymane życzenia sprawiają, że w ten dzień mogę czuć się wyjątkowo. Dziękuję za Twoje życzenia oraz za pamięć o mnie w tak wyjątkowym dla mnie dniu”

„Dziękuję za te parę ciepłych i pięknych słów. Mam nadzieję, że wszystko, czego mi życzysz się spełni. Dla mnie to wyjątkowy dzień i cieszę się, że pamiętasz o mnie właśnie dzisiaj. Jeszcze raz dziękuję.”

„Wszyscy znajomi, których mam są normalni, oprócz Ciebie, ale to właśnie Twoje życzenia są dla mnie najcenniejsze. Na przyszłość zamiast zbędnych słów możesz zafundować mi nowy samochód ewentualnie mieszkanie. Przecież w moje urodziny życzysz mi jak najlepiej prawda?”

„Czytając życzenia od Ciebie uśmiałem się od ucha do ucha. Nie dlatego, że mi się nie podobały, ale dlatego, że życzysz mi tego, co mnóstwo innych osób. Jestem zaskoczony, twoimi życzeniami, bo przecież zamiast nich możesz zabrać mnie na zagraniczną wycieczkę. Pozwól mi tylko wybrać miejsce naszego wspólnego pobytu :)”

Jak widać, podziękowania za życzenia urodzinowe mogą być proste i poważne oraz bardziej luźne i z humorem. Bez względu jakie życzenia otrzymamy, zawsze warto za nie podziękować, w takiej lub innej formie.