fotoksiazkadlanauczyciela

Pomysł na prezent: spersonalizowana fotoksiążka dla nauczyciela

Read Time:2 Minute, 22 Second

Większość z nas ma w pamięci nauczyciela, któremu najwięcej zawdzięcza. Tego, który pokierował w dobrą stronę lub po prostu potrafił docenić drzemiący w uczniu potencjał. I nie musi to być nauczyciel matematyki czy historii – może nim być przecież instruktor szachowy z sobotniego koła zainteresowań, nauczyciel gry na instrumencie muzycznym czy trener piłki nożnej. Czy Twoje dziecko ma takiego nauczyciela, który szczególnie wspiera rozwój i talenty? Jeśli chcecie mu wspólnie podziękować za trud włożony w jego pracę, poza bukietem kwiatów pomyślcie o wyjątkowej fotoksiążce dla nauczyciela.

Dlaczego fotoksiążka to dobry pomysł na prezent dla nauczyciela? Bo nie więdnie, nie zajmuje dużo miejsca na półce, a jest wspaniałą, spersonalizowaną pamiątką. Fotoksiążka to wyjątkowa forma albumu, która pozwala na stworzenie zindywidualizowanej książki z wybranymi zdjęciami i tekstem. Jest to doskonały sposób na zachowanie najważniejszych momentów z całego roku szkolnego czy cyklu kształcenia w jednym miejscu. 

Fotoksiążka dla nauczyciela – jak ją skomponować? 

Warto mieć na uwadze, że fotoksiążka dla nauczyciela, którą chcemy podarować w prezencie, nie musi – i właściwie nie powinna – być jedynie zwykłym albumem ze zdjęciami. Warto wykorzystać ją jako połączenie albumu, laurki i księgi wspomnień, będącej zarazem indywidualnym podziękowaniem. 

Jeśli wiesz, że WFista Twojego dziecka poświęcił mu szczególnie dużo uwagi, wspierając pewność siebie u młodego sportowca i pomagając mu rozwinąć ukryty talent – wypełnij fotoksiążkę dla nauczyciela nie tylko zdjęciami, ale też napisanymi ręcznie przez dziecko i zeskanowanymi podziękowaniami za zaangażowanie. Jeśli mały sportowiec chce się wykazać kreatywnością, pozwól mu na to – być może ma ochotę stworzyć dla swojego trenera rysunek, komiks lub zabawny fotomontaż? Taka praca zajmie szczególnie miejsce w fotoksiążce! 

Dla nauczyciela muzyki, instruktora teatralnego czy wokalnego, wyjątkowym uzupełnieniem fotoksiążki może być napisany przez dziecko wiersz, tekst piosenki lub zapis nutowy. I nie musi być ani poważny, ani wzruszający – przeciwnie! Bawcie się wspólnie z małym artystą, wymyślając jedyne w swoim rodzaju podziękowania dla ulubionego nauczyciela. 

Jak widzisz, pomysłów na to, co można umieścić w fotoksiążce dla nauczyciela, są dziesiątki. Najważniejsze, by taki prezent był spersonalizowany, stworzony głównie przez dziecko – jedynie z Twoją pomocą. Pokaż córce lub synowi, jak przyjemne może być zaangażowanie w tworzenie prezentu i jak ważne jest pamiętanie o innych. Bo nie ma chyba drugiego słowa, które miałoby tak dużą moc jak z pozoru proste „dziękuję”. 

Fotoksiążka według własnego projektu 

Tworzenie fotoksiążki jest całkiem proste – a jeszcze bardziej ułatwia je intuicyjny edytor dostępny na stronie i w aplikacji Empik Foto. Dzięki niemu możesz łatwo wykonać taką fotoksiążkę dla nauczyciela zupełnie od zera, lub – by przyspieszyć ten proces – użyć jednego z wielu dostępnych szablonów, również tematycznych, wykorzystujących motyw szkoły. 

Wybrane zdjęcia połącz z podpisami, dodaj też skany prac dziecka, bardziej rozbudowane opisy czy historie, ozdobne tła, ramki i inne elementy fotoksiążki. Przypomnijmy, że warto uwzględnić dziecko w procesie projektowania fotoksiążki dla nauczyciela – dzięki temu gotowy prezent będzie naprawdę wyjątkowy. 

Artykuł powstał we współpracy z Empik Foto