urodziny

Życzenia na Święta dla babci – czego życzyć?

Read Time:2 Minute, 21 Second

Boże Narodzenie to magiczny czas dla wszystkich. Wspomniana magia bierze się nie tylko z powodu stołu wigilijnego, ale również z życzeń, które składamy najbliższym. Dla każdego jedną z najbardziej wyjątkowych osób jest babcia. To ona obok naszej mamy zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym życiu. Czego życzyć babci na Boże Narodzenie? Co wypada, a czego nie wypada mówić składając życzenia?

Życzenia, czyli co warto powiedzieć

Powinniśmy pamiętać, że życzenia powinny być składane zawsze szczerze i otwarcie. Babcia jest osobą, która ma już swoje lata, dlatego w pierwszej kolejności należy jej życzyć zdrowia oraz braku problemów dnia codziennego. Warto też życzyć dużo szczęścia i podkreślić, że myślimy o niej bardzo często.

Czego nie życzyć babci?

Składając życzenia świąteczne babci, należy unikać tematów przykrych, takich jak np.: korpulentny wygląd babci. Nie należy mówić też rzeczy niemiłych, które sprawiają, że babci zrobi się źle i przykro. W momencie składania życzeń wszystkie złe emocje, jeśli takie są, należy schować głęboko i nie pozwolić im się uaktywnić.

Życzenia gotowe, czy napisane samemu?

W dobie internetu mamy dostęp do bardzo wielu okazyjnych gotowców. Zanim jednak po nie sięgniemy warto, spróbować poświęcić parę minut i przygotować sobie życzenia samemu. Jeśli mamy problem z ich zapamiętaniem, możemy zapisać je na kartce. Oczywiście składając życzenia babci, nie powinniśmy ich odczytywać, ale starać się mówić z głowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem, jest zrobienie wstępnego szkicu, czego chcemy życzyć i zapamiętanie go. Ostateczne życzenia powiemy z głowy trochę improwizując, ale ważne, abyśmy wyrazili dokładnie to co zamierzaliśmy. Do składania życzeń nie warto również dobierać skomplikowanego słownictwa. Piękno tkwi w prostocie.

Przykładowe życzenia dla babci na Boże Narodzenie

Poniżej znajduje się parę przykładowych życzeń świątecznych dla babci.

„Najukochańsza Babciu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Ci dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień. Często o Tobie myślę i życzę Ci, abyś w trudach dnia codziennego spotkała osoby bardzo serdeczne, które uśmiechem będą dodawały Ci sił. Bardzo Cię Kocham, a nowo narodzony Chrystus niech otoczy Cię swoją opieką.”

„Kochana Babciu w ten wyjątkowy świąteczny czas, życzę Ci dużo łask Bożych, dużo zdrowia i uśmiechu na co dzień. Niech każdy dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy, a ludzie zawsze mili i uprzejmi. Dziękuję za Twoją miłość i wiedz, że myślę o Tobie każdego dnia.”

Oprócz standardowych życzeń dla babci, można pomyśleć o życzeniach wierszowanych, które dzięki odpowiednio dobranym rymom czyta się bardzo przyjemnie. W tym wypadku warto posłużyć się przykładami z internetu i to na nich oprzeć swoje życzenia. Chyba że czujemy się na siłach i spróbujemy samemu napisać życzenia w formie wierszyka? Takie życzenia możemy umieścić na świątecznej kartce i podarować naszej babci w prezencie. Na pewno będzie to miły gest. Nawet jeśli zdecydujemy się na taką formę przekazania życzeń, warto podczas wręczania takiej kartki, powiedzieć chociaż parę prostych zdań z najprostszą formą życzeń.