Wybierasz się na narty do Zakopanego? Sprawdź, z jakich jeszcze atrakcji warto skorzystać

Read Time:2 Minute, 16 Second

Planując zimowy wyjazd na narty do Zakopanego, warto nie tylko cieszyć się zimowymi sportami, ale także skorzystać z innych atrakcji, jakie to malownicze miasto i jego okolice mają do zaoferowania. Oprócz wspaniałych stoków narciarskich to przestrzeń, gdzie można znaleźć rozmaite formy relaksu i rozrywki, takie jak punkty wellness czy spa.

Stoki na Kasprowym Wierchu

Dla miłośników narciarstwa Zakopane to prawdziwy raj, a jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc do zjazdów jest Kasprowy Wierch. To tutaj znajdują się doskonale przygotowane stoki o różnym stopniu trudności. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie.

Hotel w Zakopanem z widokiem na Tatry

Wybierz hotel z panoramą na Tatry, aby każdy dzień rozpoczynać od wspaniałego krajobrazu. Mnóstwo obiektów oferuje komfortowe pokoje wraz z perspektywą na góry, co dodatkowo umili Twój pobyt. Hotel w Zakopanem z odpowiednimi udogodnieniami to także gwarancja wygodnego wypoczynku. 

Relaks w Spa w Zakopanem

Po dniu spędzonym na stoku nic nie poprawi nastroju lepiej niż rozluźnienie w luksusowym i eleganckim spa. Zakopane oferuje wiele punktów, gdzie można zanurzyć się w atmosferę błogiego spokoju i odpoczynku. Wybierz się do jednego z jakościowych hoteli z ofertą spa, gdzie masaż, sauny suche i parowe oraz baseny z widokiem na góry pozwolą Ci odprężyć się i zregenerować siły. Warto wybrać hotel, który dysponuje pakietami wellness, dzięki czemu nie stracisz czasu na dojazdy, a prawdziwy relaks będzie czekać na Ciebie codziennie w miejscu zakwaterowania. Hotel Aquarion posiada strefę spa, gdzie możesz zadbać o zdrowie urodę i regenerację. 

Spacer Krupówkami

Nie tylko sporty zimowe są atrakcyjne w górskich miastach. Krupówki, czyli główna ulica, to obszar, gdzie pulsuje życie. Spacerując po niej, odkryjesz liczne sklepiki z regionalnymi wyrobami, kawiarnie serwujące gorącą kawę i pyszne ciasta, a także restauracje z rodzimą kuchnią. To doskonała opcja na zanurzenie się w lokalną kulturę i miejscową tradycję.

Tradycyjne jadło w karczmach

Skosztuj miejscowych specjałów w jednej z lokalnych karczm. Oscypek, kwaśnica, czy pieczone mięsa to tylko niektóre z potraw, które warto spróbować. Klimatyczne wnętrza, góralskie dekoracje i gościnność sprawią, że jedzenie stanie się prawdziwym doświadczeniem dla kubków smakowych.

Kulinarne warsztaty

Zakopane to miejsce, gdzie można nie tylko jeść i smakować potraw w regionalnych restauracjach, ale także nauczyć się przyrządzać terytorialne potrawy. Skorzystaj z lekcji gotowania w jednej z lokalnych szkół kulinarnych i poznaj tajniki przygotowywania smakowitych dań góralskich.

Kultura i sztuka w Zakopanem

Odkryj kulturalne oblicze Zakopanego, odwiedzając muzea, galerie sztuki, czy też biorąc udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych. Poznaj historię miasta, jego artystyczną duszę i tradycje, które sprawiają, że jest tak unikalne. Planując wyjazd narciarski, warto zrównoważyć czas spędzony na stokach z innymi atrakcjami, np. pobytem w spa czy parku wodnym. To doskonały sposób na pełne doświadczenie uroku, zarówno podczas sportowej aktywności, jak i podczas relaksu czy podróży przez lokalne smaki.

Materiał partnera