nauka

Tabliczka mnożenia dla dzieci

Read Time:1 Minute, 30 Second

Tabliczka mnożenia często sprawia dzieciom sporo trudności. W jaki sposób ułatwić dzieciom opanowanie tej trudnej sztuki? Czy w dalszym ciągu konieczne jest wyuczenie na pamięć? A może można jakoś… prościej?

Zadania utrwalające

Mówią, że ćwiczenie czyni mistrza. Dlatego zadbaj o mistrzowski poziom Twojego dziecka i pokaż mu, że nauka tabliczki mnożenia wcale nie musi być nudna. Dopasuj karty pracy do jego umiejętności i trenujcie tę trudną sztukę regularnie. Atrakcyjnie dopasowane ćwiczenia pozwolą oswoić tabliczkę mnożenia, która nie będzie straszna.

Karty pracy wykorzystywane mogą być zarówno jako trening umiejętności w domu, jak też ćwiczenia w szkole. Tu najważniejsze jest, aby stale przypominać i utrwalać zdolność liczenia, bo gdy tabliczka mnożenia nie będzie utrwalona – dzieci szybko zapominają, co powoduje problemy na dalszym etapie nauki matematyki. Warto zadbać, aby dobierane ćwiczenia były atrakcyjne i interesujące dla dzieci. Tabliczka mnożenia w atrakcyjnej formie wcale nie jest taka straszna!

Tabliczka mnożenia w domu, szkole, na świetlicy – ćwicz wygodnie wszędzie, gdzie możesz

Dzięki kartom pracy, dostępny do pobrania i wydruku https://childdevelop.pl/worksheets/tag-math-multi_table-multiplication-sortpop dobór ciekawych materiałów do pracy na lekcji, w domu czy na świetlicy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Dużą zaletą przygotowanych kart pracy jest ich atrakcyjna forma. To nie tylko zbiór kolejnych, nudnych przykładów. To różnego typu zagadki, rebusy, układanki, a nawet – gry i zabawy na mnożenie. Zastanawiasz się jak to możliwe? Karty pracy przygotowane są we współpracy ze specjalistami, którzy wiedzą, w jaki sposób zainteresować dzieci, aby zadania były chętnie rozwiązywane. Ciekawą propozycją jest np. kalejdoskop matematyczny albo celny strzał do tarczy? Brzmi ciekawie, prawda?

Wybierz karty pracy dostosowane do wieku swojego dziecka i ćwicz regularnie, aby skutecznie zapamiętało tabliczkę mnożenia. Jesteś nauczycielem? Skorzystaj z kart pracy, ćwicz przed sprawdzianem i regularnie przypominaj swoim uczniom, że tabliczka mnożenia wcale nie musi być straszna.