Życzenia świąteczne dla przyjaciela. Czego życzyć?

Read Time:2 Minute, 21 Second

W Polsce dwa razy do roku przeżywamy okres świąteczny, podczas którego szczerze i życzliwie wymieniamy się życzeniami z naszymi bliskimi. Święta Wielkanocne i święta Bożego Narodzenia mają w swojej tradycji wpisany fakt dzielenia się miłym słowem, czy to podczas łamania się opłatkiem czy dzielenia wielkanocnym jajkiem. Jeszcze kilka lat temu, do tradycji świątecznych należało wymienianie się świątecznymi kartkami z własnoręcznie napisanymi życzeniami – takie kartki wysyłano najczęściej do osób, które nie miały możliwości pojawić się przy świątecznym stole np. do tych mieszkających w innym miejscu na ziemi. Obecnie wysyłanie kartek wyparła możliwość skorzystania z internetu – dzięki platformom do komunikacji możemy szybko i łatwo wysłać konkretne życzenia do danej osoby, bez konieczności wychodzenia z domu. Przedstawiamy propozycje życzeń dla przyjaciela na święta.

Czego życzyć przyjacielowi?

Świąteczne życzenia powinny być indywidualnym i osobistym elementem – każdy z nas jest przecież inny i posiada własne wartości. Czy jest gotowa recepta na to, jak powinny wyglądać konkretne życzenia skierowane do naszego przyjaciela? Oczywiście, że nie – to co chcemy życzyć danej osobie powinno płynąć z głębi naszego serca i dodatkowo być podparte konkretną sytuacją danej osoby. Jeżeli nasz przyjaciel jest w długoletnim, szczęśliwym związku, to nie będziemy życzyć mu znalezienia prawdziwej miłości, a trafniejszym życzeniem będzie to, aby jego miłość kwitła przez kolejne lata. Przed przystąpieniem do składania życzeń przyjacielowi warto zastanowić się nad tym, jak wygląda jego sytuacja życiowa, na jakich życzeniach zależy mu najbardziej, co chciałby osiągnąć, a może czego mu brakuje. Po przeanalizowaniu sytuacji warto wypisać słowa kluczowe, a później rozwinąć każdy temat o dodatkowe informacje. Przykładowe życzenia na święta dla przyjaciela możesz znaleźć poniżej:

  • zdrowie – życzę Ci, abyś zachował dobre zdrowie przez długie lata
  • marzenia – życzę Ci spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń
  • miłość – życzę Ci, abyś znalazł miłość swojego życia/ abyś rozwijał i pielęgnował swoją miłość przez kolejne lata
  • szczęście – życzę Ci, aby dopisywało Ci szczęście na każdym etapie Twojego życia 
  • kariera – życzę Ci awansu/ rozwoju/ powodzenia w nowym miejscu pracy
  • pogody ducha/ spokoju/ pomyślności

Warto wybrać również sposób, w jaki złożymy życzenia przyjacielowi. Jest to równie istotne, jak sama ich treści. Jeżeli nasz przyjaciel mieszka daleko i nie mamy możliwości spotkać się z nim osobiście warto reaktywować tradycję i wysłać kartkę świąteczną z własnoręcznie wypisanymi życzeniami – taka forma z pewnością przekaże większe emocje i sprawi, że przyjaciel poczuje się doceniony.

Jeżeli mamy okazję spotkać się z przyjacielem osobiście, to warto zapamiętać wszystko to, co chcemy mu przekazać po to, aby nie zapomnieć o żadnym elemencie już podczas rozmowy. To, co jest istotne to fakt, aby nie traktować życzeń jako zbędnego elementu tradycji – szczere życzenia, płynące z głębi serca są cenniejsze niż niejeden prezent podarowany z okazji świąt. Warto również pamiętać, że dobro, które okazujemy zawsze do nas wraca, a to co szczerze życzymy innym, jest życzeniem również dla nas samych.